Informacje związane z pandemią korona wirusa

Ze względu na zwiększającą się liczbę zakażeń korona wirusem w Polsce, oraz możliwość kontroli w obiektach publicznych, w trosce o zdrowie własne i innych osób, bardzo proszę o zakładanie maseczek lub przyłbic w kościele podczas Mszy św. i innych obrzędów liturgicznych, dezynfekowanie rąk i przyjmowanie Komunii Św. na rękę. Za łamanie przepisów w pierwszej kolejności karana jest mandatem osoba odpowiedzialna za budynek publiczny, w przypadku kościoła ks. Proboszcz.

Bardzo proszę, aby w tym trudnym czasie w ramach pomocy sąsiedzkiej i miłości bliźniego, czy posługi wolontariatu pamiętać o osobach starszych, chorych czy cierpiących, które najbardziej narażone są na zarażenie wirusem i przyjść im z oczekiwaną pomocą np.: zrobić zakupy, podzielić się posiłkiem, załatwić coś w urzędzie itp. Miejmy oczy i serca szeroko otwarte.

Zgodnie z prośbą ks. Biskupów, zachęcam do codziennego odmawiania różańca zwłaszcza o godz. 20.30 w jedności z całym Kościołem w Polsce o oddalenie od nas pandemii korona wirusa.

Pamiętajmy także o materialnym wspieraniu parafii, która zobowiązana jest do stałych comiesięcznych opłat. Jeżeli nie można złożyć jakiegoś datku na tacę z racji nieobecności na Mszy św. można to uczynić przelewem na konto parafii. Parafia jest dobrem wspólnym i dlatego należy o nią dbać wspólnym wysiłkiem. Bez Waszej pomocy drodzy Parafianie nie będzie mogła się sama utrzymać. Za wszelką dobroć składam gorące „Bóg zapłać” i pamiętam w modlitwie.

ks. Wojciech Błaszczyk – proboszcz.

nr konta: 22 1020 3437 0000 1902 0100 7046