4.12.2022 – II Niedziela Adwentu – ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. W okresie Adwentu w każdą niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory – liturgiczną modlitwę Kościoła opartą na recytowaniu bądź śpiewaniu psalmów i rozważaniu Słowa Bożego; natomiast we wtorki i czwartki o godz. 7.00, a w piątki o godz. 17.00 na Roraty – Msze św. ku czci NMP. We wtorki i czwartki, przed Mszą św. roratnią, o godz. 6.45 są śpiewane Godzinki ku czci NMP. W piątki na Roraty szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. W piątki Adwentu kancelaria będzie czynna od godz. 16.00 do 17.00.
  3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W czwartek, 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane o godz. 17.00 i 18.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu nie będzie Rorat o godz. 7.00.
  5. W piątek, 9 grudnia, o godz. 19.00 w ramach duchowego przygotowania rodziców do uroczystości komunijnej odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy.
  6. W następną niedzielę, 11 grudnia, rozpoczną się w naszej parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE, które będą trwały do wtorku. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Kutynia – proboszcz parafii pw. św. Mateusza w Pabianicach. Ks. Paweł Kutynia w przeszłości, przez kilka lat, był w naszej archidiecezji przewodniczącym Wydziału Duszpasterstwa Rodzin oraz dyrektorem Centrum Służby Rodzinie i Funduszu Obrony Życia. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w rekolekcjach!
  7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej.
  8. W ubiegłą niedzielę na tacę gospodarczą zebrano 2607 zł. Za wszelkie ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”.
  9. Trwa roznoszenie opłatków wigilijnych po domach. Opłatki można także nabyć w kruchcie kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby pomóc przy roznoszeniu opłatków, aby zgłosiły się do zakrystii.
  10. W kruchcie kościoła rozprowadzane są świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
  11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medziugorje w dniach od 28 grudnia do 4 stycznia. Z naszej parafii na tę pielgrzymkę udaje się nasz wikariusz ks. Konrad. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii oraz na plakatach.
  12. W dalszym ciągu trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, organizowaną z naszej parafii w dniach od 17 do 24 marca 2023 r.
  13. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W kruchcie kościoła dostępne są tygodniki: „Niedziela” i „Idziemy”.