28.05.2023 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
 2. W poniedziałek przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Serdecznie zapraszamy w te dni do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 17.30 lub 18.00.
 3. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, które w kościele są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W tym tygodniu we wtorek, 30 maja, o godz. 19.15 będzie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe przy kapliczce w Czyżeminku III..
 4. W tym tygodniu ze względu na biały tydzień nie będzie Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania po Mszy św. o godz. 18.00. W piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej indywidualna adoracja do godz. 17.30 zakończona Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.  Podczas adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi św.; objazd osób chorych z Komunią św. od godz. 8.00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 czerwca, organizowany jest z naszej parafii jednodniowy wyjazd do Częstochowy w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kół Różańcowych na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy osoby należące do Żywej Róży i wszystkich chętnych. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 17.00. Ze względu na organizowaną pielgrzymkę do Częstochowy nie będzie w naszym kościele różańca fatimskiego.
 8. W następną niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 9. Od następnej niedzieli będzie można zgłaszać intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Parafia św. Stanisława B.M. w Rzgowie organizuje pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 25 września do 2 października 2023 r. Bliższe informacje o programie i zapisach znajdują się na plakacie w kruchcie kościoła.
 11. Trwają prace nad wykończeniem schodów przy wejściowych i bocznych drzwiach kościoła. Koszt wyceniono na 41 tys. 800 zł. Gdyby ktoś chciał wesprzeć finansowo tę inwestycję, to można złożyć dobrowolną ofiarę na tacę lub osobiście w kopercie.
 12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. W kruchcie kościoła dostępne są tygodniki: „Niedziela” i „Idziemy”.
 13. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Czesław Ruzik (lat 65), Lucyna Klamżyńska (lat 75), Teresa Szczesio (lat 70).