Chór

Chór „Gloria” parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy powstał 10 grudnia 2009 roku w Woli Zaradzyńskiej. Chór „Gloria” jest owocem Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej parafii w dniach 26 – 27 listopada 2009 roku.

Pierwszym dyrygentem chóru był p. Krzysztof Jurga, organista parafii. Próby chóru odbywają się w każdą środę po nowennie do Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy o godzinie19.00, z przerwą na czas wakacji w lipcu i sierpniu.

Chór „Gloria” tworzy grupa -15 osobowa śpiewająca w dwóch głosach : alt, sopran i bas. Chór uczestniczy we Mszach świętych i uroczystościach kościelnych uświetniając je swoim śpiewem: Boże Narodzenie, Niedziela Palmowa, Rezurekcje,Wielkanoc, Boże Ciało, we Mszach odpustowych.

Od 1 lipca 2010 r. chór objął dyrygent p. Marian Strzelczyk. Pod jego kierunkiem uczyliśmy się pieśni bożonarodzeniowych, wielkanocnych, wielkopostnych, okolicznościowych, religijnych. Są to pieśni skomponowane w większości przez p. Mariana.

Chór „Gloria” jest zapraszany i bierze czynny udział w organizowanych przeglądach kolęd i pastorałek, takich jak:
– jasełka w Kole Gospodyń Wiejskich w Czyżeminku,
– w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach,
– w Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbe w Pabianicach,
– w Kościele św. Stanisława w Rzgowie,
– w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.

Po nagłej i niespodziewanej śmierci dyrygenta chóru Mariana Strzelczyka, który zmarł 21 lutego 2013 roku, ksiądz Proboszcz Grzegorz Adamek jako opiekun chóru zatrudnia nową dyrygent p. Anitę Ceglarek. Z dniem 13 marca 2013 r. przejmuje prowadzenie chóru „Gloria”, aby mógł dalej kształtować swe umiejętności wokalne i godnie uczestniczyć w życiu liturgicznym naszej Parafii. Po wakacjach 9.X.2013r. ks. proboszcz przedstawił nam na lekcji chóru nowego dyrygenta p. Sławomira Skorka – absolwenta Akademii Muzycznej w Łodzi.