VII.3. Wskazania parafialne – KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

Po wstępnej rozmowie i umówieniu z duszpasterzem
narzeczeni zgłaszają się do naszej kancelarii parafialnej
najpóźniej trzy miesiące przed ślubem z następującymi dokumentami:
  1. Jeżeli ani narzeczony, ani narzeczona nie są z naszej parafii, muszą przynieśćzezwolenie z parafii (narzeczonej lub narzeczonego) na przeprowadzenie formalności przedmałżeńskich i pobłogosławienie małżeństwa w naszej parafii.
  2. Świadectwo chrztu świętego z adnotacją o przyjętym bierzmowaniu (jeżeli było). Ważność tego dokumentu to 6 miesięcy. (Przy prośbie o świadectwo chrztu należy zaznaczyć, iż jest ono potrzebne do sakramentu małżeństwa.)
  3. Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego (inf. na temat kursu poniżej) oraz zaświadczenie z Poradni Rodzinnej (również inf. poniżej). Zaleca się także dostarczenie ostatniego świadectwa ukończenia katechizacji w szkole.
  4. Zaświadczenie oraz druki z USC do ślubu konkordatowego, one również są ważne do 6 miesięcy lub odpis aktu małżeństwa zawartego w USC (jeżeli miało miejsce). W przypadku wdów i wdowców: metryka śmierci współmałżonka.
  5. Jeżeli któraś ze stron ma stwierdzenie nieważności poprzedniego małżeństwa, potrzebne jest orzeczenie sądu w tej sprawie.
  6. Dane personalne świadków: imiona i nazwisko, data urodzenia i adres zamieszkania.

Kurs przedmałżeński i poradnia życia rodzinnego:

Narzeczeni powinni odbyć kurs przedmałżeński w parafii (diecezjalnej lub zakonnej, np. u dominikanów, jezuitów) lub w Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym w Łodzi.

Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenatu:
Księdza I. Skorupki 9, 90-458 Łódź
www.katechumenat-lodz.blogspot.com

chrzestdoroslych@archidiecezja.lodz.pl
siostra Ewa Godzińska CHR – tel.: 885 555 020
siostra Iwona Jasińska CHR – tel.: 510 119 347
duszpasterz Ksiądz Piotr Przybysz – tel.: 519 781 783

Propozycja kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii:

soboty Wielkiego Postu – godz. 19.00.

Poradnia życia rodzinnego: może to być poradnia prowadzona przy jakiejś parafii albo przy łódzkim Centrum Służby Rodzinie.

ul. Broniewskiego 1a, 93-162 Łódź
tel. 42 682-20-22, 684-14-60;
mail: csr@csr.org.pl

W naszej okolicy Poradnia życia rodzinnego

jest prowadzona przy parafii pw. NMP Różańcowej w Pabianicach:

Czynna w każdy poniedziałek od godz. 18.00.

Joanna Drzewiecka, tel. 515 233 850

Dodatkowe WAŻNE informacje:

Osoby filmujące i fotografujące uroczystość powinny przyjść, przedstawić się i poprosić o zgodę celebransa.

Oprawę muzyczną, wystrój kościoła oraz inne sprawy należy najpierw omówić przy okazji wypełniania dokumentów i rozmowy z duszpasterzem.