II.3. Wskazania parafialne

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii obejmuje uczniów klas VIII (SP w Woli Zaradzyńskiej i SP w Guzewie) oraz uczniów szkoły średniej, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania, a chcą go przyjąć.
Zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania odbywają się na początku roku szkolnego.
Za przygotowanie młodzieży do przyjęcia bierzmowania w naszej parafii odpowiedzialny jest ks. Konrad Świnoga, wikariusz.
Natomiast dorośli, którzy z jakichkolwiek powodów nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, a chcą go przyjąć, proszeni są o kontakt z Księdzem Proboszczem lub Księdzem Wikariuszem.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania 2023/2024
1. Termin bierzmowania: zostanie podany po ustaleniu z Księdzem Biskupem (planowane przed zakończeniem edukacji w szkole podstawowej – być może kwiecień lub maj 2024).
2. SPOTKANIA DLA MŁODZIEŻY będą odbywały się zazwyczaj w III niedzielę miesiąca — 18.00 Msza święta / po Mszy spotkanie formacyjne w kościele lub na salce (ok. 1h).

Planowo (w zależności, kiedy będzie bierzmowanie):

22 X / 19 XI / 17 XII  — 2023 r.

21 I / 18 II / 17 III / 21 IV — 2024 r.

18 maja 2024 r. (wieczorem w kościele) – Wigilia Zesłania Ducha Świętego – szczegóły podamy później, aktywny udział młodzieży.

Dodatkowe spotkania, tzw. próby przed samą uroczystością odbędą się na 2-3 tygodnie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Informacje zostaną podane później.

3. Uczestnictwo młodzieży w nabożeństwach w parafii w ciągu roku szkolnego (z racji wyjątku w innym kościele):

Msza święta: w każdą niedzielę i święto nakazane o dowolnej godzinie (w niedzielę, w którą wypada spotkanie, najlepiej o 18.00);

nabożeństwa różańcowe w październiku – min. dwa w tygodniu, najlepiej poniedziałki i środy o 16.45 (mogą być inne dni);

Roraty w Adwencie (wtorki i czwartki o 7.00 / piątki o 17.00) – przynajmniej raz w tygodniu;

Droga Krzyżowa – piątki Wielkiego Postu o godz. 18.30.

Gorzkie Żale w Wielkim Poście (niedziele o 17.15) – przynajmniej dwa razy;

uczestnictwo w Triduum Paschalnym:

Wielki Czwartek (28 III, godz. 1800),

Wielki Piątek (29 III, godz. 1800)

i Wigilia Paschalna wieczorem w Wielką Sobotę (30 III, godz. 1900).

nabożeństwa majowe (i ew. czerwcowe) – po Mszy o 18.00 (tj. ok. 18.30) – przynajmniej raz w tygodniu.

Deklaracje i metryki chrztu młodzież przynosi

na spotkanie październikowe – 22 X 2023 r.