Schola

Trochę z historii

Schola parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej powstała jako owoc wizyty duszpasterskiej z początku 2017 roku. Wielu rodziców pytało czy ich dzieci nie mogłyby śpiewać w scholi, czy nie mogłaby powstać. I tak po ogłoszeniach parafialnych w lutym 2017 roku zawiązała się schola parafialna
Stanowiło ją blisko 20 osób. Czasem bywała wspomagana przez rodziców i opiekunów wspólnym śpiewem i grą na różnych instrumentach. Próby odbywały się raz lub dwa razy w tygodniu. Najczęściej liturgię schola ubogacała śpiewem podczas Mszy o godz. 11.00.

Niestety, m.in. z powodu pandemii koronawirusa, schola zawiesiła swoją działalność.

Mamy nadzieję, że schola wznowi swoją posługę podczas Mszy świętych, włączając w swoje szeregi nowe osoby; najpierw jednak poszukujemy osób, które chciałyby podjąć się prowadzenia scholi, poprzez grę na instrumencie (np. gitarze) oraz przewodniczenie i naukę śpiewów. Chętne osoby proszone są o kontakt z Ks. Wikariuszem.