28 Niedziela Zwykła – 13 października 2024 r. Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj przeżywamy 24 Dzień Papieski, z tej racji po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera kształcenie zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas VIII, przygotowujących się w tym roku do sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również tych którzy są w szkole średniej lub są już osobami pracującymi, a z różnych przyczyn jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania.
  3. W ubiegłą niedzielę do puszek na potrzeby schroniska dla osób bezdomnych, prowadzonego przez Towarzystwo św. brata Alberta w Pabianicach zebrano 1141 zł. Zarząd schroniska składa gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom.
  4. Przez cały październik serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w tygodniu będą odprawiane o godz. 16.45, a w niedzielę o godz. 17.15. Ze względu na nabożeństwa różańcowe, w październiku kancelaria parafialna w poniedziałki i środy będzie czynna od godz. 15.30 do 16.30, w inne dni bez zmian.
  5. We wtorek 15 października o godz. 19.30 odbędzie się na salce pierwsze po wakacjach spotkanie chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy nowe chętne osoby, które chciałyby śpiewać w chórze podczas różnych uroczystości.
  6. W środę o godz. 18.00 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.
  7. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dla Kręgów Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie na salce. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia.
  8. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca na misje.
  9. W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.
  10. Siostry Szensztackie zapraszają na weekend dla kobiet „Twój czas” w terminie 25-27 października lub 22-24 listopada 2024 r. Weekendy rozpoczynają się w piątek o godz. 18.00 i kończą w niedzielę obiadem o godz. 14.00. Całkowity koszt jednego weekendu 280 zł. lub 170 zł. bez noclegu. Zapisy u s. Zoji, przy zapisie należy wpłacić 50 zł. zaliczki. Kontakt na plakacie w kruchcie kościoła
  11. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach od 17 do 24 marca 2025 r. Szczegółowe informacje są umieszczone na stronie internetowej parafii.
  12. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. W kruchcie kościoła dostępny jest tygodnik: „Niedziela”, „Idziemy” i nowy nr dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”.
  13. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszły: Lucyna Kaniewska lat 90 i Natalia Krawiec lat 87.