5.05.2024 r. – 6 Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o godz. 19.00 w ramach Synodu Parafialnego odbędzie się w kościele spotkanie dla wszystkich chętnych Parafian.
  2. W poniedziałek 6 maja o godz. 19.00 obędzie się próba dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
  3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościele są odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W tym tygodniu rozpoczynają się także Msze św. i nabożeństwa majowe przy kapliczkach, które będą odprawiane o godz. 19.15.
  4. w środę 8 maja – Msza św. na rogu ul. Wolskiej i Hubala
  5. w środę 8 maja – Msza św. w Guzewie
  6. w piątek 10 maja – Msza św. Czyżeminku I
  7. W ramach Dni Modlitw o Urodzaje, w poniedziałek, wtorek i środę podczas nabożeństw majowych będziemy się modlić o urodzaje.
  8. W środę 8 maja będziemy przeżywać uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 17.00 i 18.00. Nie będzie Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
  9. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przygotowująca nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwami majowymi.
  10. W piątek od godz.8.00 odbędzie się także objazd chorych z Komunią Świętą.
  11. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca gospodarcza przeznaczona na różne potrzeby naszej parafii.
  12. 30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna na ulice naszej parafii. Trasa procesji będzie taka sama jak w ubiegłych latach: ul. Hubala do ul. Wolskiej; ul. Wolską do ul. Zielonej; ul. Zieloną do ul. Hubala i ul. Hubala do kościoła. Bardzo proszę, aby pierwszy ołtarz przy remizie strażackiej przygotowali mieszkańcy Gospodarza i Gadki Nowej; drugi ołtarz na ul. Wolskiej 39a mieszkańcy Ksawerowa i dawnej Kolonii Woli; trzeci ołtarz na rogu ul. Zielonej i Hubala mieszkańcy Czyżeminka, Guzewa i Prawdy; czwarty ołtarz przy kapliczce na parkingu przed kościołem Żywa Róża z mieszkańcami Woli Zaradzyńskiej i Pabianic. Bardzo proszę także o udekorowanie trasy procesji.
  13.  W niedzielę 26 maja parafia NMP Różańcowej w Pabianicach organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich. Koszt 100 zł., zapisy do 10 maja w kancelarii parafii NMP Różańcowej.
  14. Zachęcam do zainteresowania się prasą katolicką. W kruchcie kościoła dostępny jest tygodnik: „Niedziela” i  nowy numer dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”.